Suknie ślubne Ziad Nakad 2015

Witamy Nowym Roku! Czekają nas nowe projekty i wyzwania. Tymczasem jeszcze na chwilę wrócimy do ubiegłego roku. Pokażę Wam niesamowitą kolekcję, która mnie powaliła.

Które z Was marzą o bajkowym ślubie? Przypuszczam, że nie jedna 😉 Dziś, dzięki Ziad Nakad na chwilę przeniesiemy się w świat baśni i bajek. Jego projekty charakteryzuje dbałość o najdrobniejsze szczegóły i nieograniczona wyobraźnia. Projektant twierdzi, że od najmłodszych lat interesował się modą.  Już jako dziecko szkicował pierwsze projekty i poznawał tajniki sztuki szycia. Swoją pierwsza kolekcję zaprezentował szerszej publiczności w 1997 roku, która zyskała aprobatę i zapoczątkowała jego drogę na szczyt. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych libańskich projektantów.

Przyznaję, jestem estetką. Przywiązuję uwagę do detali, do szczegółów i szczególików. Mam swoiste poczucie stylu. Lubię wysmakowane formy i klasykę w nowej odsłonie. Dlatego myślę, że nie zaskoczę Was twierdząc, że jest to genialna kolekcja sukien ślubnych.  Mamy tu wszystko: przepych, klasykę, nawiązanie do historii, doskonały krój, nowatorstwo, dziewczęcość i kobiecość zarazem oraz zabawę tkaniną. Każda suknia jest bardzo przemyślana i zachwyca dbałością o szczegóły oraz formą. Cieszy mnie, że widać tutaj pewien żart, zabawę. Suknie choć stworzone dla dorosłych kobiet, mają w sobie pierwiastek dziewczęcości. Kojarzą się z dzieciństwem, wiosennym sadem, bajką. Sama nie wiem co mnie tak fascynuje, ale ta kolekcja pomimo, że jest teatralna i może zbyt dosłowna jakoś wpisuje się w moje poczucie estetyki.

Każda wychodząca spod igły Nakada suknia, jest luksusowa, unikatowa i ma w sobie to coś, co sprawia, że nie można o niej zapomnieć. Niewątpliwie jest mistrzem wyrafinowania i stylu.

Prezentowana kolekcja sukien ślubnych może i jest nieco teatralna, ale niezwykle zjawiskowa i spójna. Dlaczego? Same zobaczcie :)

 

 

 

L2 L4 L5 L6 L7 L8 L9 L10 L11 L13 L15